kondorpeterjanos

Kondor Péter János

főszerkesztő

kondorpeterjanos@gmail.com

A Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Karán végzett irodalom- és kultúratudomány szakon 2011-ben. 2015-ben nyert felvételt az ELTE Irodalomtudományi Doktori Iskolájába, amelynek Összehasonlító Irodalomtudományi Doktori Programjában szerzett abszolutóriumot 2021-ben. Jelenleg Történet, jel, elbeszélés munkacímű doktori disszertációján dolgozik. 2017-től az Irodalmi Magazin felelős-, majd 2020-tól főszerkesztője. Legutóbbi könyve: Esemény és elbeszélés (Ráció, Budapest, 2012).
Kriszti

Molnár Krisztina

főmunkatárs

molnarw@gmail.com

PhD, PhD irodalomtörténész, neveléskutató, főiskolai tanár, az Apor Vilmos Katolikus Főiskola Neveléstudományi Tanszékének vezetője. Az Irodalmi Magazin főmunkatársa, a Katolikus Pedagógia nemzetközi szakfolyóirat főszerkesztője. Kutatási területei: a felvilágosodás korának magyar irodalma, pedagogikum a művészetekben. Legutóbbi szerkesztett kötete (Mándi Nikolettával): A bőség alakzatai, Vác, 2021. Az iskolatér poétikája című szerkesztett kötete és Csokonai-tanulmánykötete 2023-ban jelenik meg.
patakyadrienn

Pataky Adrienn 

szerkesztő

adriennp@gmail.com

PhD irodalomtörténész, az Általános Irodalomtudományi Kutatócsoport tagja, a Biopoétika a 20–21. századi magyar irodalomban című OTKA-projekt (ELTE BTK) kutatója. Az Irodalomtörténet és az Irodalmi Magazin folyóiratok szerkesztője. Modern és kortárs magyar költészettel foglalkozik, fő kutatási témája Nemes Nagy Ágnes és az Újhold. Legutóbbi könyve: A hangzatkától a szonettkoszig. A magyar szonett történetéről és nagy pillanatairól (Ráció, Budapest, 2021).
laszlolaura

László Laura 

szerkesztő, képszerkesztő

laszlolaura11@gmail.com

PhD esztéta, szerkesztő, muzeológus. Az ELTE Esztétika Doktori Programján szerzett tudományos fokozatot. A Magyar Olimpiai és Sportmúzeum munkatársa, valamint az Irodalmi Magazin szerkesztője–képszerkesztője, ahol a lapszámok vizuális koncepciójának kialakításával foglalkozik. Legfőbb kutatási területe a nyitott mű esztétikai lehetőségei és az irodalmi műalkotás határainak kérdése. A Magyar Filozófiai Társaság Cogito-díjasaként Vég és végtelenség – A narratív lezáratlanság posztmodern motívuma címen 2022-ben jelent meg kötete a L’Harmattan Kiadónál.
mi

Maczák Ibolya

olvasószerkesztő

maczak.ibolya@gmail.com

Irodalomtörténész, tanár. 2003-ban végzett a PPKE BTK-n és az ELTE BTK-n (magyar, illetve könyvtár szakokon), 2013-ban a SZFE-n. 2008-ban szerzett PhD-fokozatot. Az ELKH–PPKE Barokk Irodalom és Lelkiség Kutatócsoport tudományos főmunkatársa. Kutatási területe: régi magyarországi egyházi irodalom, 20. századi színház- és drámatörténet, intertextualitás. 
lippmonika

Lipp Mónika Mária

korrektor

drlipp.monika.maria@gmail.com

PhD művészettörténész, vezető kormányfőtanácsos a Kulturális és Innovációs Minisztériumban, az Irodalmi Magazin korrektora. Szakrális művészettel foglalkozik, fő kutatási témája a magyar barokk képzőművészet.
zg

Zámbó Gergő

arculati referens

hello@zambogergo.com

Tervezőgrafikus, tipográfus és digitális product designer, 2019-ben végzett a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem designelmélet mesterszakán, előtte az Eötvös Loránd Tudományegyetem magyar szakán szerzett alapdiplomát. 2020 óta az Irodalmi Magazin állandó borítótervezője, tervezőgrafikusa és arculati referense. Nevéhez fűződik az ELTE támogatásával megjelent József Attila összes műve online kiadás. Főbb kutatási területe a hazai plakáttörténet a Kádár-korszak idején.
czimbalgyuszi

Czimbal Gyula

fotós

fotoriporter1@gmail.com

Fotográfus, szerkesztő, a Magyar Fotóművészek Szövetségének, a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületének és ARTÉR Művészeti Egyesületnek a tagja. Az MTI/ MTVA képszerkesztője, fotóriporte. Tanulmányait a Pázmány Péter Katolikus Egyetem HTK-án végezte.
Főleg kulturális témákkal és portréfényképezéssel foglalkozik.
aczelgabor

Aczél Gábor

gyakornok

gabor.aczel.96@gmail.com

1996-ban született Debrecenben. Az ELTE bölcsészkarán tanult, a történelem szak elvégzése után a kulturális örökség mesterszakán szerzett diplomát, fő kutatási területe Tisza István és kora. Első irodalmi publikációja az Apokrif Online felületén jelent meg. Közösségszervezős hallgatóként a közelmúltban az irodalmi séták jelenségével foglalkozott mélyrehatóbban. Jelenleg az Irodalmi Magazin Oláh János-ösztöndíjas munkatársa.