Program

Helyszín: Károli Gáspár Református Egyetem, Bölcsészettudományi Kar,  Buda Béla-terem (Díszterem)

Kedves Érdeklődők!

Az Irodalmi Magazin a Magyarország Babérkoszorúja, valamint József Attila- és Márai Sándordíjas Oláh János születésének nyolcvanadik évfordulója alkalmából konferenciával és lapszámmal emlékezik az alkotóra. Oláh János pályakezdése a Kilencek költőcsoport Elérhetetlen föld (1969) című antológiájához kapcsolódik, majd első, Fordulópont (1972) című verseskönyvét sorra követték regényei:
Közel (1977), Visszatérés (1979), Az őrült (1983). Az elbeszélések mellett (Az Örvényes partján ‒ 1988; Vérszerződés ‒ 2001; Száműzött történetek ‒ 2011) Kenyérpusztítók (1993) címmel drámakötete is megjelent, de írt hangjátékot, forgatókönyvet és esszét is. Elévülhetetlen szerkesztői, irodalomszervező és tehetséggondozó munkássága: 1994-től haláláig, 2016-ig a Magyar Napló és az Irodalmi Magazin főszerkesztőjeként, illetve a könyvkiadó vezetőjeként számos – mára elismert – író, költő, szerkesztő pályakezdését és szakmai fejlődését segítette. Konferenciánk célja, hogy e komplex életművet új irányokból megközelítve szélesítse a recepció értelmezési horizontját.
A tanácskozást Oláh János özvegye, Mezey Katalin nyitja meg, amit kerekasztal-beszélgetés követ Bertha Zoltán, Jánosi Zoltán irodalomtörténészek és Kovács István költő, egykori pályatárs közreműködésével.
A konferencia első szekciójának előadói a lírai életmű összetettségét és versnyelvi rétegeit, illetve lehetséges forrásvidékeit vizsgálják, míg a második szekció az író novellisztikájával, valamint a Közel című regény prózapoétikai sajátosságaival foglalkozik. A harmadik szekció előadói Oláh János irodalomszervező és drámairodalmi munkásságát, valamint az életmű recepciójának alakulástörténetét tekintik át. Az elhangzó előadások írott változatai az Irodalmi Magazin idei negyedik, a szerző születésének évfordulójára, november 24-ére megjelenő, Oláh János című lapszámában lesznek olvashatók.

Megnyitó
Kerekasztal-beszélgetés: Oláh János életművének helye a magyar irodalomban
A beszélgetés résztvevői: Jánosi Zoltán – Bertha Zoltán – Kovács István Moderátor: Kondor Péter János
Leírás
Kávészünet
Oláh János lírája - Szekcióelnök: Pataky Adrienn
Győri Orsolya: Hagyomány-irányok Oláh János költészetében
Leírás
Osztroluczky Sarolta: „Megpróbálod rövidre zárni a pillanatot” - Tér- és időtapasztalat a Por és hamu néhány versében
Leírás
Burján Ágnes: „gombostűre szúrt szavak” - Oláh János és Pilinszky
Leírás

Lackfi János: Újraírás vagy rejtjelezés? A lírai hagyomány forrásvidékei a jel című, 1981-es Oláh János-kötetben

Leírás
Vita
Ebédszünet
Oláh János prózája - Szekcióelnök: Molnár Krisztina
Falusi Márton: Mit vár tőlünk a múlt? A nemzeti önismeret és a novellisztika
Leírás

László Laura: Elbeszélésfüzér vagy laza kompozíció? Kohéziós szintek Oláh János Csókold meg a csizmám! című kötetében

Leírás

Kondor Péter János: A jelen idő reprezentációs eseményei Oláh János Közel című regényében

Leírás
Vita
Kávészünet
Drámák, recepció, irodalomszervezés - Szekcióelnök: László Laura
Bíró Gergely: „Vitorla vagy, lobogj föl” - Oláh János irodalomszervező munkássága
Leírás
Maczák Ibolya: „láncaink különös lehetőségei” - Oláh János dramatikus művei
Leírás
Stamler Ábel: Felemás recepció
Leírás
Vita
Megnyitó

Mezey Katalin

Mezey Katalin

Mezey Katalin Kossuth-díjas költő, műfordító. Az MMA rendes tagja (2011–), az Irodalmi Tagozat vezetője (2012–). Legutóbbi kötete: Kivala Palkó Nemlehet-országban (2022).

Kerekasztal-beszélgetés: Oláh János életművének helye a magyar irodalomban
A beszélgetés résztvevői: Jánosi Zoltán – Bertha Zoltán – Kovács István Moderátor: Kondor Péter János

Oláh János költő, író, szerkesztő; az életmű dimenziói című kerekasztal-beszélgetés vendégei:

Jánosi Zoltán

Jánosi Zoltán

Miskolcon született 1954-ben, irodalomtörténész, író, egyetemi tanár, 2007 és 2015 között a Nyíregyházi Főiskola rektora,  2011-től 2018-ig a Kölcsey Társaság elnöke, 2016-tól 2017-ig az Irodalmi Magazin, 2017-től a Magyar Napló folyóiratok főszerkesztője. Fő kutatási területe az archaikus kultúrák hatása a 20–21. századi magyar irodalomra, a „bartóki” modell és világirodalmi kapcsolatai. Nagy Lászlóról, Ratkó Józsefről és Oláh Jánosról írt monográfi át, Andalúziában kiadott könyve Federico García Lorca magyarországi befogadását értelmezi, német nyelvű munkája Krúdy Gyula műveit népszerűsíti.
A Magyar Napló Kiadó kortárs magyar irodalmi értékeket megjelenítő Rádiusz Könyvek (2019–); az európai történelem feltáratlan eseményeit a próza nyelvén tudatosító Rejtőzködő Európa (2019–); valamint a Kárpát-medencei magyar életet tükröző Magyar Mikrokozmosz sorozatainak (2021–) alapítója és sorozatszerkesztője. Pro Comitatu-, József Attila- és Magyar Örökségdíjas.

 

Bertha Zoltán

Berta Zoltán

A debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetem magyar-angol tanári szakán szerzett diplomát (1978) és PhD-fokozatot (1994). József Attila-díjas irodalomtörténész, kritikus, a Károli Gáspár Református Egyetem Modern Magyar Irodalmi Tanszékének habilitált nyugalmazott docense, az MMA Művészetelméleti Tagozatának levelező tagja. Kutatási területe a 20. századi magyar irodalom, a kortárs és a határon túli, kisebbségi magyar irodalmak. Legutóbbi tanulmánykötete: Nemzet a csillagokban (Lucidus, Budapest, 2016).

Kovács István

Kovács István

1945.ben született Budapesten, Babérkoszorú- és József Attila-díjas költő, műfordító, történész, diplomata. Költői pályáját az 1960-as években kezdte, a Kilencek alkotócsoport tagjaként. A rendszerváltást követően hazánk varsói nagykövetségének kulturális tanácsosa, majd krakkói főkonzul, 2003-ban Krakkó díszpolgárává választották. 2010-től a Magyar Művészeti Akadémia tagja, tudományos munkásságáért 2019-ben Széchenyi-díjban részesült. A Balaton-felvidéken található Salföldön él.

Győri Orsolya: Hagyomány-irányok Oláh János költészetében

Oláh János költészetét, versmondatainak építkezésmódját az előadás több irányból vizsgálja
‒ hangsúlyozva az életmű lírai regisztereinek összetettségét. A sokszínűség bemutatása
érdekében feltérképezi azokat a különféle hagyomány-területeket és ‒ egymástól karakterükben elkülönülő, más-más megszólalási módokat konstruáló ‒ beszédmódokat, amelyek a magyar líra történetében általában kizárólagosságra törekedve parafrazálódnak újra és törésvonalakként jelennek meg. Oláhnál ezek vagy részleges szintézisre lépnek egymással,
vagy az életmű egy-egy időszakának domináns formaeszményévé fejlődnek. Értem e tradíciók
alatt (1) a klasszikus modernség verseszményének, tematikus gócainak (Kosztolányinak,
Szabó Lőrincnek) a hatását, (2) a népies költészet forma- és motívumkészletének rutinos
ismeretét, (3) József Attila versnyelvének és (4) a minimalizációra, elliptikus szerkesztésmódra építő újholdas hagyománynak a megidézését. Az ebből előálló, bravúrosan sokszínű versnyelv, rímhasználati metódus és mondatépítkezés Oláh költészetének sajátja.

Győri Orsolya

Győri Orsolya

Költő, kritikus, a Tomori Pál Főiskola docense. Az ELTE BTK magyar-esztétika szakán végzett, ugyanitt szerzett filozófiatudományi PhD-t Mészöly Miklós késői prózájának történelemképéről, idő- és térkezeléséről írt disszertációjával. Kritikái, tanulmányai a mai magyar irodalom és a művészetelméleti gondolkodás tárgyköréből merítenek.

Osztroluczky Sarolta: „Megpróbálod rövidre zárni a pillanatot” - Tér- és időtapasztalat a Por és hamu néhány versében

Előadásomban Oláh János Por és hamu című verseskötetének néhány darabját vizsgálom, különös tekintettel azokra a költeményekre, amelyekben a táj az emlékezet vagy a felejtés katalizátoraként tűnik fel (például: Molnár-sziget, Mélyedések, Zsögödi tájkép, Háttal a falnak), illetve azokra a versekre, amelyekben a személyes időérzékelés valamiféle kozmikus táj kirajzolódását idézi elő (például: Idő-minta, Megpróbálod). A kiválasztot alkotások kronotopikus jellegzetességein túl érintem majd az érzéki tapasztalatok (látványok,
hanghatások, fényérzékelés és haptikus benyomások) nyelvi reprezentációjának és a szövegek
hangzó medialitásának kérdéskörét is.

Osztroluczky Sarolta

osztroluczky-sarolta

Irodalomtörténész, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Magyar Irodalomtudományi Tanszékének adjunktusa. 2005–2012 között kertesztétikát tanított a Budapesti Corvinus Egyetem Tájépítészeti Karának Kertművészeti Tanszékén. Kutatási területe József Attila költészete, valamint a késő modernség, a közelmúlt és napjaink magyar lírája (például: Weöres Sándor, Nemes Nagy Ágnes, Szabó Magda, Mészöly Miklós, Tandori Dezső, Tóth Krisztina és Győrffy Ákos költészete). Legutóbbi szerkesztett kötete: A modern magyar líra/próza világirodalmi kontextusban (szerk. Horváth Kornélia ‒ Osztroluczky Sarolta, Kijárat, Budapest, 2020).

Burján Ágnes: „gombostűre szúrt szavak” - Oláh János és Pilinszky

Pilinszky János 1946-ban megjelent első kötetét (Trapéz és korlát) és még inkább az 1959-es
Harmadnapont a magyar egzisztenciális költészet csúcsteljesítményeiként jegyzi mai irodalomtörténet-írásunk. E kötetek már észlelhető hagyományként voltak jelen a 60-as évek
fiatal költőnemzedéke számára, így az egyetemre 1961-ben beiratkozó Oláh János számára
is. Oláh költészetére a „hatvankilences nemzedék” tagjaként tekintve már Vasy Géza is „feltűnően jellegzetes tendencia”-ként utal az Illyés-féle tárgyias-leíró ábrázolásmódtól
a Nemes Nagy és Pilinszky nevével fémjelzett tárgyias-absztrakt felé való elmozdulásra.
Ezt követve a későbbi kritikai recepció is több alkalommal jelezte a lírai életmű Pilinszky
költészetével való rokonságát. Kodolányi Gyula például a 2002-es Por és hamu utószavában
jegyzi meg, hogy „a puszta érzékelés szinte olyan intenzív, mint Pilinszkynél”. Jánosi Zoltán 2018-as monográfiája pedig, amely a teljes életműre érvényes jegyként emeli ki Oláh szintetizáló hajlamát, mindegyik költői korszakában felfedezi a Pilinszky- líra nyomait. Az előadás e nyomvonalon haladva, a két költői életmű érintkezési pontjaira fókuszálva igyekszik közelebb jutni Oláh János költészetéhez.

Burján Ágnes

Burján Ágnes

A PE Modern Filológiai és Társadalomtudományi Karán diplomázott magyar és német szakon. Jelenleg a PPKE BTK Irodalomtudományi Doktori Iskolájának abszolutóriumot szerzett hallgatója, a Modern Líraelméleti és Líratörténeti Kutatócsoport tagja (PPKE), valamint a veszprémi Padányi Schola Catholica magyar- és némettanára. Kutatási területe Rainer Maria Rilke és Pilinszky János költészete. 

Lackfi János: Újraírás vagy rejtjelezés? A lírai hagyomány forrásvidékei a jel című, 1981-es Oláh János-kötetben

A jel című kötet versei hamisítatlan medley vagy mashup-jelleggel összegzik a korabeli létállapotot, a vége felé hajló huszadik század emberének közérzetét. A megszólalás szándékoltan széles amplitúdójú: amerikai mikro realizmus, talált szövegek, kínai koanok, archaikus daloskönyv-részletek, Shakespeare  és csodaszarvas-rege, Kosztolányi és sámánének, sanzon és Homérosz, ballada és gyerekszáj. Szerepjáték? Hangpróbák? Laborkísérlet? Világszőttes? Kriptogram? A textus sokfélesége mögött felrémlik egyazon, kesernyés fi lozófi ával, megszállott igazságérzettel és maró humorral átitatott írói attitűd.
A többféleképp olvasható, desifrírozható szövegegyüttes szintetizálja az akkori magyar és világirodalom számos irányát és törekvését, szubjektív enciklopédiaként rögzíti, mit és hogyan próbál megragadni a kor művészete a sokcsatornás köznapi valóságból, az elevenen lüktető hagyományból, a lezajlott vagy éppen zajló történelmi folyamatokból.

Lackfi János

Lackfi János

1971-ben, Budapesten született, József Attila-, Gérecz Attila-, Déry Tibor-, kétszeres Quasimodo-, Prima Primissima és Ma­gyarország Babérkoszorúja díjas költő, író, műfordító. Az ELTE magyar–francia szakán végzett. 1994–2013 között a Pázmány Péter Katolikus Egyetem tanára. 1999 és 2013 között a Nagyvilág című folyóirat szerkesztője, 2000-től 2005-ig a Dokk.hu internetes folyóirat egyik alapító szerkesztője volt. Legutóbbi kötete: #jóéjtpuszi (2021).

Falusi Márton: Mit vár tőlünk a múlt? A nemzeti önismeret és a novellisztika

Előadásom Oláh János Nincs Isten című novelláját elemzi. Sánta Ferenc, Szabó István
és Kamondy László epikája lehet az előképe annak a realista szemléletmódú ábrázolástechnikának, a magyar történelem sorsfordító eseményeit drámai erővel rekonstruáló közösségi érdekeltségnek, amely az író novelláit jellemzi. A Nincs Isten nem csupán arra ad alkalmat, hogy ezt a tradíciót újra azonosítsuk, s elhelyezzük napjaink irodalomtörténeti folyamataiban, de a kolhozosítás művészeti reprezentációjának más mintaadó darabjaival is párhuzamba állíthatjuk, ezáltal érzékeltetve a választott mű korszerűségét.

Falusi Márton

fm

PhD, József Attila-díjas, Junior Prima díjas és Gérecz Attila-díjas költő, író, eszmetörténész, irodalom- és kultúrakutató, a Magyar Művészet folyóirat főszerkesztője, a Századvég Közéleti Tudásközpont Alapítvány Politikai Gondolkodás Kutatóintézet kutatója és az MMA Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézet tudományos főmunkatársa. Fő kutatási területei a magyar irodalom eszmetörténeti és társadalomfilozófiai problémái, a líratörténet és a magyar politikai eszmetörténet. Hat verseskötet, négy esszé- és tanulmánykötet, valamint egy monográfia (Jog és irodalom, haza és haladás a magyar eszmetörténetben) szerzője; a Magyar irodalmi művek 1956—2016 című irodalomtörténeti munka egyik főszerkesztője.

László Laura: Elbeszélésfüzér vagy laza kompozíció? Kohéziós szintek Oláh János Csókold meg a csizmám! című kötetében

A Csókold meg a csizmám! Oláh János utolsó, posztumusz kötete, melyre – bár a benne lévő írásokat a szerző már nem szerkeszthette egy csokorba – Jánosi Zoltán a magyar vidék II. világ háborús megpróbáltatásait felvillantó elbeszélésfüzérként, majd regényvázlatként hivatkozik. E megnevezések egyként arra utalhatnak, hogy a közös főcím alá sorolt elbeszélések között rendkívül szoros, már-már szerves a kapcsolat. Hogy az elrendezés egy még szerzői intenció alapján történt szerkesztői eljárás eredménye, mindenképpen több, mint filológiai érdekesség, hiszen kompozíciós kérdéseket vet fel: valóban egybe olvashatók, s ha igen, miért olvasandók együtt e rövidprózai alkotások, vagy külön is megállják-e a helyüket? A terminusok is tisztázásra szorulnak: elbeszélésciklusnak, novellafüzérnek vagy éppen elbeszélésgyűjteménynek nevezhető-e az írások összessége? Az előadás a fentiek alapján a műben megjelenő kohéziós szinteket vizsgálja a releváns hazai szakirodalom (például: Bezeczky Gábor, Hajdu Péter, Finta Gábor, Kis Béla, Gereben Ágnes tanulmányainak) kontextusában.

László Laura

ll

PhD esztéta, szerkesztő, muzeológus. Az ELTE Esztétika Doktori Programján szerzett tudományos fokozatot 2020-ban. Legfőbb kutatási területei a nyitott mű esztétikai lehetőségei és az irodalmi műalkotás határainak kérdése. A Magyar Filozófiai Társaság Cogito-díjasaként Vég és végtelenség – A narratív lezáratlanság posztmodern motívuma címen 2022-ben jelent meg kötete a L’Harmattan Kiadónál. Az Irodalmi Magazin szerkesztője és képszerkesztője, a Magyar Sakkvilág rovatvezetője, a Magyar Olimpiai és Sportmúzeum munkatársa.

Kondor Péter János: A jelen idő reprezentációs eseményei Oláh János Közel című regényében

Oláh János Közel című, prózapoétikailag rendkívül összetett regényének megközelítéséhez számos elbeszéléselméleti szempont kínálkozik, érdemes azonban a szöveg időviszonyait meghatározó, tudósító jelen idő és az elbeszélői perspektíva sajátos kapcsolatára összpontosítani. Előadásomban ezúttal a jelen idő reprezentációs eseményeit: a most határozószó használatát, még inkább az olvasás és az írás aktusainak a megjelenését, továbbá e jelenségek befogadási folyamattal való összefüggéseinek lehetőségét vizsgálom.

Kondor Péter János

kpj

A Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Karán végzett irodalom- és kultúratudomány szakon 2011-ben. Az ELTE Irodalomtudományi Doktori Iskola Összehasonlító Irodalomtudományi Doktori Programjában szerzett abszolutóriumot 2021-ben. 2017-től az Irodalmi Magazin felelős-, majd 2020-tól főszerkesztője. Legutóbbi könyve: Esemény és elbeszélés (Ráció, Budapest, 2012).

Bíró Gergely: „Vitorla vagy, lobogj föl” - Oláh János irodalomszervező munkássága

Előadásomban Oláh János irodalomszervezői munkájának a Magyar Napló újraalapításával
kezdődő időszakát szeretném bemutatni. A folyóirat egyedi arculatának kialakítása kapcsán
kitérek az Európai Figyelő rovatra, az érettségi előkészítő sorozatra, majd a 2003 óta havi
rendszerességgel jelentkező Nyitott Műhely rovatra. A FOKUSZ Egyesület és a Könyves
Szövetség megalapítása is azt példázza, hogy Oláh János nemcsak a folyóiratot, majd
az 1999-ben induló könyvkiadót kívánta életben tartani, de figyelemmel kísérte és segítette
a Kárpát-medencei magyar irodalmi műhelyek munkáját, valamint együttműködést alakított ki az azonos szellemiséget képviselő kis kiadókkal. A nemzeti önismeret szolgálata szempontjából meg kell említeni a szociográfiai pályázatot és könyvsorozatot (Önképünk az ezredfordulón) s a rendszerváltozást feldolgozó regénypályázatot, melyből szintén könyvsorozat született. A 2000-es évek elején Oláh János elsők között
fiatalította meg a szerkesztőséget – érdemes számba venni, hogy mit lehetett tőle megtanulni.
Felsorolom azokat a szerzőket, akiket ő pártfogolt és segített pályájukon, majd ismertetem
az antológiacsalád (Az év versei, Az év novellái), a könyvheti hajóút, a Versmaraton- és
az Irodalmi Magazin-vállalkozásokat.

Bíró Gergely

Bíró Gergely

1979-ben született Budapesten, író, szerkesztő. A Pázmány Péter Katolikus Egyetem magyar–kommunikáció szakán végzett 2003-ban, majd ugyanitt biblioterapeuta képesítést szerzett 2013-ban. Azóta a Magyar Napló belső munkatársa: a folyóirat próza- és olvasószerkesztője, 2016-tól főszerkesztő-helyettese. Évekig szerkesztette Az év novellái című közkedvelt antológiát, amelynek jelenleg is társszerkesztője. 2011–2013 között a Magyar Katolikus Rádióban vezetett irodalmi műsort. Szerkesztőként számos kötetet gondozott és gondoz. Móricz Zsigmond-ösztöndíjban (2009), Budapest Főváros XVI. kerület Ifjú Tehetsége díjban (2012), Bertha Bulcsu-emlékdíjban (2017) és a Tokaji Írótábor díjában (2019) részesült. Kötetei: Oroszlánkeringő (novellák és kisregény, 2010), A kristálnak mindegy (interjúk, esszék, kritikák, 2014).

Maczák Ibolya: „láncaink különös lehetőségei” - Oláh János dramatikus művei

Oláh János színművei, hangjátékai, sőt néhány dramatikus verse és forgatókönyve révén több
évtizedes, folyamatos és meg-megújuló kapcsolatban állt a drámaírással. Művei között a szerzői jegyzés szerint egyaránt megtalálható rémjáték, színmű, hangjáték. A műfaji sokszínűség azonban még ennél is tovább árnyalható, hiszen Oláh János legtöbb dramatikus művében helyet kapott az abszurd látásmód és a sajátos történelemszemlélet. Joggal állítható tehát, hogy éppúgy található köztük abszurd színmű, mint történelmi dráma műfajával rokonítható hangjáték. Ebből adódóan a szerző előadásra szánt műveit sajátos rétegzettség jellemzi műfaji, szerkezeti és nyelvi vonatkozásban. Mindennek ismeretében különösen fontos ezeket színháztörténeti szempontból is elemezni. A rendelkezésre álló adatokat, dokumentumokat vizsgálva ugyanis jól érzékelhető az is, hogy a kapcsolódó előadások miként illeszkedtek egy-egy alkotóközösség munkájába, nemegyszer újszerű színpadi megoldásokat inspirálva.

Maczák Ibolya

mi

Irodalomtörténész, tanár. 2003-ban végzett a PPKE BTK-n és az ELTE BTK-n, 2013-ban az SZFE-n. 2008-ban szerzett irodalomtudományi PhD-fokozatot. Az ELKH–PPKE Barokk Irodalom és Lelkiség Kutatócsoport tudományos főmunkatársa. Kutatási területe: régi magyarországi egyházi irodalom, 20. századi színház- és drámatörténet. Legutóbbi monográfiája: Kölcsönzés és kompozíció. Szövegalkotás 17–18. századi szerzők prédikációiban, ELKH–PPKE Barokk Irodalom és Lelkiség Kutatócsoport, Budapest, 2019. 

Stamler Ábel: Felemás recepció

Az Oláh-életmű recepciójában hangsúlyosan elkülönül egymástól két korszak. 1989 előtt politikai, irodalompolitikai oldaltól függetlenül fordultak a kritikusok Oláh művei felé. Ezzel szemben 1989 után gyakorlatilag csak Oláh szempontjaival azonosuló, szimpatizáló kritikusoktól olvashatunk recenziókat és tanulmányokat, így – sajátos helyzet – noha csak pozitív recepcióról tudunk beszámolni, az mégsem töri át az intézményesség bizonyos falait. A Száműzött történetek jó példa arra, hogy az azonos generációba, azonos értékrendhez tartozó és vélhetőleg nagyon hasonló élményekkel és családi történetekkel rendelkező pályatársak, valamint az e sorok írójának generációjába tartozó, de szintén hasonló háttérből jövő kritikusok fordultak megértéssel a kötet felé. Elsősorban a prózai műveket vizsgálva kívánok választ adni arra a kérdésre, hogy irodalompolitikai okokon túl milyen tényezői vannak az Oláh-életmű felemás recepciójának.

Stamler Ábel

Stamler Ábel

Kaposváron született vallástudós, az ELTE BTK doktorjelöltje, a Magyar Szemle szerkesztője. Spiritualitástörténeti érdeklődése és kutatásai mellett több
tanulmányt szentelt a 20. századi magyar irodalom alakjainak, így Hamvas Bélának, Takáts Gyulának. Oláh János három posztumusz kötetének szerkesztője.

Szeretettel vár minden kedves érdeklődőt az Irodalmi Magazin szerkesztősége

Molnár Krisztina

mk
főmunkatárs

Pataky Adrienn

pa
szerkesztő

László Laura

llld
szerkesztő, képszerkesztő

Aczél Gábor

ag
rendezvény, marketing

További események